INFORMACJE OSIEDLOWE

INFORMACJE MIEJSKIE

Pogoda we Wrocławiu

Pogoda Wrocław z serwisu

Kursy Walut

 
 

Wyniki lotto

Imieniny obchodzą


Dzisiaj jest: 23 Luty 2017
Imieniny obchodzą: Romana, Izabela, Damian

Na korcie i na scenie

 

Na korcie i na scenie

W ramach Europejskiej Stolicy Kultury 2016, Wrocławski Teatr Komedia organizuje 27 i 28 maja br. we Wrocławiu dwudniowy turniej tenisowy „Gwiazdy nocą”, który odbędzie się na kortach Stadionu Olimpijskiego.

     Wszak kultura to nie tylko szlachetna rozrywka, ale i kultura fizyczna. Ponadto wśród gości i uczestników turnieju będzie wielu ludzi biznesu, którzy z wielkim zaangażowaniem od lat wspomagają polską kulturę. Turniej „Gwiazdy nocą” będzie zatem łączyć kulturę, biznes i sport.

     Oto program turnieju. Na kortach Stadionu Olimpijskiego we Wrocławiu, 27 maja o 17.00 nastąpi losowanie i wspólne zdjęcie uczestników. Gry turniejowe potrwają od 18.00 - 24.00. Natomiast półfinały i finały zostaną rozegrane 28 maja w godz. 12.00 – 18.00. Rozdanie nagród, zakończenie turnieju o godz. 20.00 we Wrocławskim Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia. Pół godziny później, czyli o godz. 20.30 rozpocznie się tam pierwsza część koncertu Olgi Bończyk. Druga część koncertu „Olga zaprasza gości”, rozpocznie się o godz. 22.30.Wystąpią w nim aktorzy i gwiazdy kabaretowe, biorące udział w turnieju. Przewidziany jest też specjalny pokaz fontanny multimedialnej.

     Wśród polskich aktorów są tacy, którzy całkiem dobrze radzą sobie również z rakietą tenisową. Oto goście zaproszeni do turnieju: Karol Strasburger, Marcin Daniec, Maurycy Polaski, Paweł Orleański, Piotr Cyrwus, Grzegorz Poloczek, Tomasz Bednarek, Zbigniew Górny, Wojciech Dąbrowski, Tomasz Stockinger, Dariusz Kamys, Łukasz Pietsch, Henryk Sawka, Piotr Skarga.

     Turniej „Gwiazdy nocą” będzie zwieńczeniem I Festiwalu Festiwali Komedia Roku, organizowanego przez Wrocławski Teatr Komedia. Zarówno festiwal, jak i turniej będąc w programie obchodów Europejskiej Stolicy Kultury 2016, zaprezentują naszych artystów na korcie i na scenie, zatem w podwójnej roli. Nieczęsto można ich tak oglądać.

tom

 

Aby komentować ten artykuł musisz być zalogowany. Zaloguj

Dołącz do nas na facebooku

Kojarzone z artykułami

W przygotowaniu

Przegląd ostatnio dodanych

Rada oczekuje na wyjaśnienia

Rada oczekuje na wyjaśnienia Rada Nadzorcza SM Popowice rozpatruje sprawę, zgłoszoną jej przez nasz portal. Rzecz dotyczy wprowadzenia w błąd członków spółdzielni na Walnym Zgromadzeniu przez przewodniczącą tegoż zgromadzenia.

Trwały efekt

Trwały efekt Mieszkańcom Popowic ulotka w skrzynkach pocztowych, przypomniała o instalacji artystycznej, odsłoniętej w ub. roku na Polanie Popowickiej.

Zapobiegać pożarom

Zapobiegać pożarom Na budynkach SM Popowice wywieszone są informacje przypominające o zakazie palenia na klatkach schodowych. Nie zawsze bowiem ten zakaz jest respektowany, a jest on przecież związany z bezpieczeństwem pożarowym.

Aktywizować seniorów

Aktywizować seniorów Oto zaproszenie do udziału w badaniach, dotyczących aktywizacji społecznej osób starszych na osiedlu Popowice. Zapraszane są osoby, które ukończyły 60-ty rok życia.

Seniorzy świętują

  Seniorzy świętują W popowickim Klubie Seniora miało miejsce 27 stycznia br. uroczyste spotkanie opłatkowe. Mimo zdziesiątkowania seniorów przez grypę, dopisały humory. Zwłaszcza, że spotkała ich miła niespodzianka ze strony członka Rady Nadzorczej.

Rezultat konsekwentnych działań

Rezultat konsekwentnych działań Ruszyła wreszcie sprawa realizacji zaleceń Straży Pożarnej, dotyczących budynku SM Popowice przy Popowickiej 62-68. Co prawda daleko jeszcze do finału, ale są już znaczące postępy.

Mieszkać z satysfakcją

Mieszkać z satysfakcją Poziom zadowolenia i utożsamiania się mieszkańców Popowic ze swoim osiedlem, będzie przedmiotem badań naukowych.

Gdzie to ciepło?

Gdzie to ciepło? Zainstalowane w SM Popowice u jednego z lokatorów podzielniki ciepła z dostępem radiowym zaczęły naliczać więcej jednostek ciepła w porównaniu do ubiegłego roku.

Chcemy nowy parking!

Chcemy nowy parking! Dzięki inicjatywie i zaangażowaniu jednego z mieszkańców, być może jest szansa na remont parkingu przy Bobrzej 28-44. Pod warunkiem, że w tę inicjatywę zaangażuje się więcej mieszkańców.

Skąd ta zmiana?

Skąd ta zmiana? Pod koniec 2016 roku, tuż przed świętami ukazał się kolejny numer gazety, wydawanej przez SM Popowice. Mieszkańcy Popowic podzielili się z nami swoimi opiniami na temat jego zawartości.

Podsumowanie lustracji

Podsumowanie lustracji Po lustracji przeprowadzonej w ub. roku w SM Popowice i sporządzonym protokole lustracyjnym nadszedł list polustracyjny.

Nareszcie finał

Nareszcie finał Inwestycją współrealizowaną przez SM Popowice jest budynek mieszkalny z lokalami użytkowymi przy ulicy Legnickiej. Po dziewięciu latach od powzięcia decyzji o inwestycji, właśnie dobiega końca budowa. O inwestycji, która ma już swoją historię, pisaliśmy w styczniu 2014 roku w tekście „Czekamy na Legnicką Street” oraz w marcu 2015 roku w tekście „Budowa ruszyła”. Jakie były jej dzieje?

Kolęda na Popowicach

Kolęda na Popowicach Przedstawiamy plan kolędy na Popowicach. W dni powszednie rozpoczyna się ona o godz. 16.00, a w niedziele i święta o godz. 15.00 . PONIEDZIAŁEK 2.01.2017Popowicka 10–50WTOREK 3.01.2017Popowicka 51–76ŚRODA 4.01.2017Popowicka 78–120CZWARTEK 5.01.2017Popowicka 122–158PIĄTEK 6.01.2017Niedźwiedzia 4–27SOBOTA 7.01.2017Jelenia 4–22Niedźwiedzia 29–42NIEDZIELA 8.01.2017Jelenia 24–40Niedźwiedzia 43–62PONIEDZIAŁEK 9.01.2017Jelenia 42–56Wejherowska 3–23WTOREK 10.01.2017Wejherowska 25–77ŚRODA 11.01.2017Bobrza 2–30CZWARTEK 12.01.2017Białowieska 5–11 (Nieparzyste)Bobrza 32–44ŻubrzaPIĄTEK 13.01.2017Białowieska 12–30 (Parzyste)Białowieska 13–43 (Nieparzyste)PKPSOBOTA 14.01.2017Białowieska 32–54Białowieska 20a–30aNIEDZIELA 15.01.2017Białowieska 68–82Brynicka Bystrzycka GądowskaRysiaStobrawskaPONIEDZIAŁEK 16.01.2017KłodnickaLegnicka 45–94MałopanewskaWTOREK 17.01.2017Legnicka 96–162ŚRODA 18.01.2017KwiskaCZWARTEK, PIĄTEK 19–20.01.2017Kolęda dodatkowa

Kto finansuje?

Kto finansuje? Wśród problemów zgłaszanych nam przez mieszkańców Popowic znalazła się sprawa klubu osiedlowego. Funkcjonuje on już rok, jest finansowany przez spółdzielnię, ale korzysta z niego niewielka grupa osób.

Święta 2016

Święta 2016

Zmiany w segregacji śmieci

Zmiany w segregacji śmieci Na tablicach ogłoszeniowych SM Popowice pojawiły ogłoszenia dotyczące nowych zasad odbierania odpadów. Na czym polega istota tych zmian?

Dwie zabawy, inne paczki

Dwie zabawy, inne paczki Powtarza się sytuacja sprzed roku. W SM Popowice przygotowano dwie zabawy mikołajowe. W taki sposób - oddzielnie - zabawy organizowane są już od 2013 roku.

Dokumenty czy przypuszczenia?

Dokumenty czy przypuszczenia? Jedną z większych inwestycji wykonywanych w naszej spółdzielni w ostatnich latach z funduszu remontowego Spółdzielni, były docieplenia ścian szczytowych budynków. Co jest ważne w ocenie tej inwestycji: racjonalna analiza czy twierdzenia nie poparte analizą dokumentów?

Aktualne pytania o klub

Aktualne pytania o klub Minął właśnie ponad rok działalności klubu osiedlowego w SM Popowice. Nie mija natomiast dyskusja o jego przydatności dla mieszkańców Popowic.

Coraz dalej do światła

Coraz dalej do światła Problem oświetlenia fragmentu ulicy Białowieskiej nie zmierza niestety do pomyślnego finału. Szczupłość środków powoduje wydłużanie się terminu realizacji tej inwestycji w nieskończoność, więc mieszkańcy osiedla nadal toną w egipskich ciemnościach.

Mama da radę

Mama da radę Lepszego świątecznego prezentu nie mógł sprawić nam Wrocławski Teatr lalek. Jest nim znakomity spektakl „Piekło-Niebo”. Porusza serca, dodaje otuchy, daje nadzieję.

Jest budowa czy nie?

Jest budowa czy nie? Niepokój członków SM Popowice, wywołała sprawa rzekomej budowy przy ulicy Starogranicznej. Wniosek o ustalenie warunków zabudowy, złożony przez spółdzielnię w magistracie, spotęgował ten niepokój.

Przyjdź na zabawę

Przyjdź na zabawę Rada Zespołu Nieruchomości nr 2 Popowice-Park w SM Popowice przekazała nam informację o organizowanej zabawie mikołajkowej dla dzieci.

Zobaczyć Festiwal Dramatu

Zobaczyć Festiwal Dramatu Wrocławski Teatr Współczesny zaprasza w dniach 1–6 grudnia 2016 na FESTIWAL DRAMATU.

Jak seniorzy świętują

Jak seniorzy świętują? W popowickim Klubie Seniora obchodzone było Święto Niepodległości i Dzień Seniora. Przy tej okazji długoletni członkowie Koła nr 2 Polskiego Związku Rencistów Emerytów i Inwalidów otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Włamanie na pocztę

Włamanie na pocztę Nieznani sprawcy włamali się do agencji pocztowej, znajdującej się na Popowicach przy ulicy Niedźwiedziej.

Opowieść pełna bólu

Opowieść pełna bólu Tragizm ludzkich losów pokazuje wspólne przedsięwzięcie teatralne, stworzone przez Teatr Modrzejewskiej w Legnicy i Macedoński Teatr Narodowy.

Podpalony śmietnik

Podpalony śmietnik Na terenie SM Popowice miał miejsce akt wandalizmu. Podpalone zostało pomieszczenie śmietnika, przy ulicy Niedźwiedziej.

Lustracja w spółdzielni

Lustracja w spółdzielni W SM Popowice przeprowadzona została lustracja podsumowująca działalność spółdzielni. Jest ona zarazem aktualną opinią o jej kondycji.

Przejrzeć regulaminy?

Przejrzeć regulaminy? Regulaminy funkcjonujące w SM Popowice, wymagają przeglądu i dopracowania. Pojawiają się w nich bowiem zapisy nie znajdujące uzasadnienia lub nieprecyzyjnie określające istotę rzeczy.

Powrót do przeszłości

Powrót do przeszłości Jak w soczewce skupia się w spektaklu Wrocławskiego Teatru Lalek historia z jej totalitarnym obliczem. Oto bowiem pomnik Stalina urasta do rangi uniwersalnego symbolu.

Sprostać zadaniom

Sprostać zadaniom Rozmowa z Leszkiem Zakosztowiczemprzewodniczącym Rady Nadzorczej SM Popowice

Pominięta informacja

Pominięta informacja Podczas czwartej części Walnego Zgromadzenia w czerwcu 2016 roku w SM Popowice, członkowie tej spółdzielni mogli zostać w prowadzeni w błąd przez przewodniczącą zebrania.

A jednak mieli rację…

A jednak mieli rację… Ostatecznie dopiero lustracja przeprowadzona w SM Popowice, wykazała błąd w opiniach dotyczących dociepleń. Ich autorami byli dwaj członkowie ówczesnej Rady Nadzorczej spółdzielni.

Po co to robią?

Po co to robią? Mieszkańcy Popowic wciąż mają do czynienia z wandalami. Niszczą oni także bilboardy umieszzczone na ogrodzeniu targowiska „Niedźwiedzia”.

Rozpoznawanie świata

  Rozpoznawanie świata Kolejna premiera Teatru Współczesnego jest swoistą wędrówką poprzez twórczość Tadeusza Różewicza. Spektakl ten wraz z dramatami Helmuta Kajzara i Tymoteusza Karpowicza, jest próbą przybliżenia utworów trzech patronów w ramach Strefy Kontaktu, projektu ESK 2016.

Porządku brak, śmieci są

Porządku brak, śmieci są Mimo możliwości wywozu odpadów o dużych gabarytach, na terenie SM Popowice, wystawiane są one przy śmietnikach.

Parking wart (niejednego) głosu

Parking wart (niejednego) głosu Na ten projekt w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego 2016, mieszkańcy Popowic mają okazje zagłosować, aby poprawić estetykę swego osiedla.

Historia pewnej epoki

Historia pewnej epoki Najnowsze przedstawienie Wrocławskiego Teatru Lalek, czyli „Pomnik” jest oparte na reportażu „Dowód miłości” z książki Mariusza Szczygła „Gottland”. Opowiada ono o historii największego na świecie pomnika Józefa Stalina. Monument taki powstał w Pradze w 1955 r. według projektu rzeźbiarza Otakara Šveca. W trakcie jego budowy zginęło sześciu robotników, a sam twórca wskutek ogromnej presji społecznej i politycznej, popełnił samobójstwo. Siedem lat później na fali destalinizacji, pomnik został zburzony. Odpowiedzialny za jego likwidację pirotechnik Jiří Příhoda z załamaniem nerwowym trafił do szpitala psychiatrycznego.      Ta tragiczna historia monumentu jest w spektaklu WTL pretekstem do opowiedzenia młodym widzom o pewnej epoce w dziejach Czechosłowacji. Epoce, którą również i Polacy pamiętają bardzo dobrze. Wspólnotę polsko-czesko-słowackich doświadczeń widać też w ekipie twórców przedstawienia. Marek Zákostelecký i Jiří Havelka to twórcy m.in. wielokrotnie nagradzanej „Ostatniej sztuczki Georges’a Mélièsa”. Elżbieta Chowaniec, to dramatopisarka z którą Marek Zákostelecký współpracował już kilkakrotnie, m.in. przy „Czarodziejskim flecie” i „Wężu” we Wrocławskim Teatrze Lalek. Natomiast autorka muzyki - Patrycja Hefczyńska to kompozytorka i DJ-ka. Jako ciekawostkę warto dodać, że spektakl powstaje w teatrze zarządzanym przez czesko-polski duet dyrektorski.      W przedstawieniu Havelki znajdziemy swoistą czeską ironię, dystans i humor. Jest też bolesna diagnoza współczesności. „Pomnik” to opowieść o pewnym sposobie postrzegania świata, który wraz z końcem komunizmu wcale się nie zdezaktualizował. Chowaniec i Havelka dotykają spraw absurdalnych i tragikomicznych. Z jednej strony mamy tu spektakularne, bezprecedensowe przedsięwzięcie: budowę największego na świecie pomnika Stalina. Z drugiej prawdziwie zabawne życie, ale i śmiertelne ofiary. Czy kwestie poruszone w tym spektaklu stanowią jedynie symbol kruchości pamięci, tak czeskiej, jak i polskiej? Warto na te pytania samemu odpowiedzieć. tom Wrocławski Teatr Lalek, „Pomnik”, reżyseria Jiří Havelka , scenografia Marek Zákostelecký, muzyka Patrycja Hefczyńska. Obsada: Radosław Kasiukiewicz, Anna Makowska-Kowalczyk, Tomasz Maśląkowski. Premiera 30 września 2016r.  

Zielono mi…

Zielono mi… Stan terenów zielonych na Popowicach wymaga przemyślanych i sensownych działań. Tylko jak to zrobić, aby na prawie 20-hektarowej powierzchni przywrócić porządek?

Bądź bliżej nas na facebooku
Komentuj na naszym profilu na Twitterze
Kliknij "+" dla naszego serwisu