INFORMACJE OSIEDLOWE

INFORMACJE MIEJSKIE

Pogoda we Wrocławiu

Pogoda Wrocław z serwisu

Kursy Walut

 
 

Wyniki lotto

Imieniny obchodzą


Dzisiaj jest: 26 Lipiec 2017
Imieniny obchodzą: Anna, Grażyna, Mirosława

Spotkanie z gwiazdą

Spotkanie z gwiazdą

W ciepłej i serdecznej atmosferze, upłynęło spotkanie Emilii Krakowskiej z dziennikarzami, w Teatrze Komedia. Będzie ona świętować w tym teatrze 75-lecie urodzin.

     Emilia Krakowska wystąpi 20 lutego na scenie tego teatru, w spektaklu Pam Valentine „Przyjazne dusze”. Będzie to jej benefis. Wcześniej, bo 8 lutego, Emilia Krakowska spotkała się z dziennikarzami w przyjaznym wnętrzu kawiarni „Niezłe Ziółko”, w budynku Teatru Lalek. Spotkanie było pełne ciekawych historii i komplementów pod adresem Wrocławia i Teatru Komedia. Pani Emilia opowiadała, jak doszło do wystawienia „Przyjaznych dusz” z jej udziałem. Dodajmy, że była to prapremiera światowa.

     Usłyszeliśmy także w trakcie konferencji prasowej, bardzo trafne diagnozy, dotyczące teatru: „Teatr jest bardzo drogą zabawką. Otacza nas od narodzin do śmierci”. Nie mogła się pani Emilia nachwalić Wrocławia, jego przeszłości i ludzi. Przypominała więc o szacunku dla tej przeszłości: „Nauczono mnie szacunku wobec tych, którzy byli wcześniej. Trochę ukłonów wobec naszych przodków…” O zawodzie aktora sądzi, iż jest to zawód największego ryzyka: „Aktorem jest się przez dwadzieścia cztery godziny na dobę”. Przypominała, że w teatrze najważniejszy jest dla nas kontakt z drugim człowiekiem: „Teatr jest potrzebny, bo chcemy coś wspólnie przeżywać”. Zachęcała też do niepokornego podejścia do rzeczywistości: „Musimy wszyscy być trochę zbuntowani, chronić kulturę, bo jak ją zniszczymy, trudno będzie odbudować”. Twierdziła, że właśnie z kulturą możemy wejść, a właściwie już weszliśmy do Europy.

     Pozazdrościć można pani Emilii znakomitego refleksu. Kiedy jednej z dziennikarek zadzwonił głośno telefon komórkowy, pani Emilia, zamiast karcącego spojrzenia, rzuciła: „Pani powie, że mnie nie ma”. Przestrzegała przed obojętnością i tumiwisizmem. Swój benefis określiła z humorem, jako „próbę generalną z pogrzebu”. Co do polityki, powiedziała wprost: „Nas aktorów interesuje rząd… pełnych krzeseł na widowni”. Aż szkoda było opuszczać gościnne progi „Niezłego Ziółka”, ale pani Emilia miała zaplanowane następne spotkanie. 

tom

 

Aby komentować ten artykuł musisz być zalogowany. Zaloguj

Dołącz do nas na facebooku

Kojarzone z artykułami

W przygotowaniu

Przegląd ostatnio dodanych

Narodziny pomysłu

Narodziny pomysłu Na Popowicach, gdzie wypada geometryczny środek Wrocławia, ustawiona została figurka krasnala. O tym wydarzeniu pisaliśmy już na naszym portalu, ostatnio w tekście „Zostawić trwały ślad”. Inicjatorką ustawienia krasnala w tym właśnie miejscu była Joanna Musiał - mieszkanka Popowic.

Niewybuch na budowie

Niewybuch na budowie   Druga wojna światowa wciąż daje znać o sobie. Także na Popowicach. Na budowie przy ulicy Legnickiej, znaleziono niewybuch. Zarządzona została ewakuacja mieszkańców z części budynków ulic Wejherowskiej i Legnickiej.

Wiosna na kortach

Wiosna na kortach W czerwcu br. na kortach Stowarzyszenia Tenisowego Popowice odbyły się zajęcia tenisowe dla dzieci, z okazji Dnia Dziecka oraz turniej dla dorosłych – kobiet i mężczyzn.

Bliższy kontakt z mieszkańcami

Bliższy kontakt z mieszkańcami Wśród członków Rady Nadzorczej SM Popowice są tacy, którzy po raz pierwszy weszli w jej skład. Dziś przedstawiamy Państwu kolejną taką osobę.

Ogólnikowe sprawozdanie

Ogólnikowe sprawozdanie Członkowie SM Popowice interesują się działalnością organów samorządowych. Oceniają ich efektywność podczas Walnego Zgromadzenia. 

Zostawić trwały ślad

Zostawić trwały ślad Na Popowicach, w geometrycznym środku Wrocławia, stanęła figurka krasnala. Zanim tak się stało, trzeba było podjąć wiele działań, które doprowadziły do pomyślnego finału.

Parkingi (wciąż) potrzebne

Parkingi (wciąż) potrzebne Mieszkańcy Popowic odczuwają wciąż brak miejsc parkingowych. Trudno liczyć na radykalną poprawę, jednak są podejmowane przez samorządowców ze SM Popowice działania, łagodzące ten brak.

Walnego odsłony cztery

Walnego odsłony cztery W SM Popowice odbyły się doroczne Walne Zgromadzenia. Mieszkańcy wyrazili swoją wolę dalszych zmian, zwłaszcza w zakresie dociepleń budynków spółdzielni, jak również wyboru członków organów samorządowych.

Lepsza Wejherowska

Lepsza Wejherowska Na Popowicach pojawiła się inicjatywa, która ma bardzo duże szanse zmienić to osiedle. Jest to inicjatywa mieszkańców, którzy chcą mieć wpływ na wygląd osiedla i warunki życia na nim.

Wybierać rozsądnie

Wybierać rozsądnie Sprawa wyboru członków organów samorządowych w SM Popowice, czeka wciąż na rozwiązanie. Chodzi o wybór takich, którzy sprostają tej działalności, chcąc zrobić więcej dla innych.

Warto pójść na Walne…

Warto pójść na Walne… Niebawem odbędą się obrady Walnego Zgromadzenia członków SM Popowice w 2017 roku.

Krasnal na środku

Krasnal na środku Na Popowicach – i to w biały dzień - pojawił krasnal. Można samemu przekonać się, o jego obecności.

Zanim będą komórki

Zanim będą komórki Mieszkańcy jednego z budynków SM Popowice oczekują na dodatkowe komórki lokatorskie wygospodarowane na półpiętrach, Wcześniej jednak, konieczne jest dokończenie prac z zakresu ochrony przeciwpożarowej.

To był piękny koncert

To był piękny koncert Mieszkańcom Popowic podobał się koncert na Dzień Matki, zorganizowany przez Zarząd i Radę Nadzorczą SM Popowice.

Po raz pierwszy

Po raz pierwszy W organach samorządowych SM Popowice są osoby, które po raz pierwszy rozpoczęły swą  działalność. Warto przedstawić je bliżej, aby wyborcy mieli większą wiedzę na ich temat.

Co z tymi terenami?

  Co z tymi terenami? Wzrost opłat za tereny będące w użytkowaniu wieczystym przez SM Popowice, spowodował konieczność racjonalnego rozporządzenia nimi.

Panna Nikt czyli kto?

Panna Nikt czyli kto? Najnowsza premiera Wrocławskiego Teatr Współczesnego czyli „Panna Nikt”, według powieści Tomka Tryzny, zadaje nam pytania o naszą społeczną kondycję, tożsamość. Wychodzi także naprzeciw niepokojom młodych ludzi, takich jak bohaterka tej powieści.

Piszą o nas

Piszą o nas Odnotowujemy na naszym portalu publikacje, dotyczące Popowic. Co prawda nie zdarzają się one szczególnie często, ale każda z nich cieszy. Mieszkańcy Popowic lubią swoje osiedle i dają temu wyraz w wypowiedziach dla mediów.      Ostatnio w Gazecie Wyborczej ukazał się tekst red. Michała Karbowiaka pt: ”Magnolia zmieniła Popowice. Jak tam się żyje?”. Oto fragment tekstu: Z nowego tramwaju nie wszyscy się cieszą Popowice są na tyle dobrze skomunikowane z centrum Wrocławia, że niektórzy mieszkańcy nie chcą... nowej linii tramwajowej. Miasto planuje wybudować ją do roku 2020 wzdłuż ulic Popowickiej, Starogroblowej i Długiej, od Milenijnej do Władysława Jagiełły.– Z punktu widzenia Wrocławia to ważna trasa, bo stanowi alternatywę dla Legnickiej, zwłaszcza gdy nastąpi tam jakaś awaria. Z tego pomysłu nie są jednak zadowolone osoby, którym linia będzie biegła pod oknami. Argumentują, że akurat tu tramwaj nie jest aż tak potrzebny, bo po Popowickiej kursuje przecież sporo autobusów: 104, 102, 122 czy 127 – mówi Tomasz Kapłon, radny osiedlowy i redaktor naczelny serwisu popowicewroclaw.pl, informującego o lokalnych problemach mieszkańców.      Zapraszamy do lektury całości tekstu, który dostępny jest pod adresem: Magnolia zmieniła Popowice. Jak tam się żyje?      Polecamy Państwu jego lekturę tym bardziej, że red. Michał Karbowiak bardzo trafnie przedstawił  zarówno dzień dzisiejszy, jak i warunki życia mieszkańców tego osiedla. Dla wielu jest ono ich miejscem na ziemi i z pewnością nie zamieniliby go na inne. mar

Kto tam chodzi?

Kto tam chodzi? Po ponad rocznej działalności klubu osiedlowego w SM Popowice, Rada Nadzorcza tej spółdzielni przyjrzała się frekwencji.

Najpiękniejszy balkon i ogródek

Najpiękniejszy balkon i ogródek Trwa konkurs na najpiękniejsze balkony oraz podbalkonowe i podokienne ogródki w SM Popowice.

Drugie życie przepompowni

Drugie życie przepompowni Jeden z budynków w SM Popowice, mieszczący dawną przepompownię wody, będzie przynosił pożytki z wynajmu.

Radni już wybrani

Radni już wybrani Są już znane wyniki niedzielnych wyborów do Jednostki Pomocniczej Miasta Wrocławia - Rady Osiedla Pilczyce – Kozanów – Popowice Płn. Mieszkańcy Popowic dokonali wyboru swoich radnych.

Kto skorzystał?

  Kto skorzystał? Przed wyborami do Rady Osiedla Pilczyce-Kozanów-Popowice Płn. w okręgu nr 5 na Popowicach, 21 kwietnia miało miejsce zrywanie ulotek wyborczych.

Warto na nich głosować

Warto na nich głosować W najbliższą niedzielę 23 kwietnia w godzinach 8.00-20.00 na Popowicach odbędą się wybory do Jednostki Pomocniczej Miasta Wrocławia Rady Osiedla Pilczyce – Kozanów – Popowice Płn.

Gwiazdy z tamtych lat

Gwiazdy z tamtych lat W historii polskiej estrady Bolesław Gromnicki zajmuje poczesne miejsce. Nie zobaczymy już, niestety, jego znakomitych występów.

Wielkanoc 2017

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych, składamy naszym Czytelnikom najserdeczniejsze życzenia: dużo zdrowia, radości, smacznego jajka, mokrego dyngusa, mnóstwo wiosennego optymizmu oraz samych sukcesów. Redakcja portalu www.popowicewrocław.pl

Są progi na Jeleniej

Są progi na Jeleniej Mieszkańcy ulicy Jeleniej na Popowicach doczekali się progów spowalniających na jej części pomiędzy Białowieską a Niedźwiedzią.

Kiermasz na Wielkanoc

Kiermasz na Wielkanoc Po raz kolejny wspólnota The Rock organizuje wielkanocny kiermasz, z którego dochód przeznaczony jest dla potrzebujących rodzin.

Jubileusz seniorów

Jubileusz seniorów Klub Seniora, czyli Koło Nr 2 Polskiego Związku Rencistów Emerytów i Inwalidów obchodził swój jubileusz. Oto minęło 35 lat od chwili powstania Klubu.

Przychodnia bez zmian

Przychodnia bez zmian Przychodnia Polskiego Holdingu Medycznego na Popowicach będzie w dalszym ciągu działać. Pacjenci mogą być spokojni.

Uzasadnione obawy

Uzasadnione obawy Mieszkańcy Popowic zaniepokojeni są projektem zmian w ustawie o spółdzielniach mieszkaniowych i w prawie spółdzielczym.

Czy seniorzy będą aktywni?

Czy seniorzy będą aktywni? Sposobem na wykluczenie społeczne seniorów jest ich aktywizowanie na wielu polach. Jednym z nich jest projekt „Popowice 60+”, realizowany na tym osiedlu.

Cennik reklam w portalu popowicewroclaw.pl

CENNIK publikowania reklam gotowych w portalu POPOWICEWROCLAW.PLobowiązuje od 06.03.2017 do 30.10.2017liczba dziennych odwiedzin: ok. 250■ BANNER REKLAMOWY opcja liczba wyświetleń – banner dostępny jest na stronie głównej, płatność za realną ilość wyświetleń:pakiet 3000 wyświetleń – 500,00 zł netto■ BANNER REKLAMOWY opcja czas wyświetleń – banner dostępny jest na stronie głównej, płatność za czas wyświetleń:6 miesięcy wyświetleń – 2000,00 zł netto12 miesięcy wyświetleń – 3000,00 zł nettoWykonanie bannera - 200zł netto■ WIZYTÓWKA NA POPOWICACH – wizytówka firmy, umieszczona w menu „NA POPOWICACH”, maksymalnie 5000 znaków i 3 grafiki, płatność ryczałtemabonament 1 miesięczny – 100,00 zł nettoabonament 3 miesięczny – 200,00 zł nettoabonament 6 miesięczny – 300,00 zł nettoabonament 12 miesięczny – 500,00 zł netto Tomasz Kapłon redaktor naczelnyPortal Internetowy www.popowicewroclaw.pl kom. 503 69 27 08 \n Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. \n Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Wystawa rękodzieła

Wystawa rękodzieła Uruchomieniu twórczych pasji mieszkańców Popowic służy inicjatywa Rady Zespołu Nieruchomości nr 2 Park w SM Popowice.

Co dalej z dociepleniami?

Co dalej z dociepleniami? Po dociepleniu ścian szczytowych w SM Popowice, pozostał kolejny etap prac, mających poprawić charakterystykę cieplną budynków. Chodzi o ściany podłużne.

Co z tramwajem na Popowickiej

Co z tramwajem na Popowickiej Mieszkańców ulicy Popowickiej interesuje sprawa budowy trasy linii tramwajowej. Zaczyna ona bowiem nabierać coraz bardziej realnego kształtu.

Będą komórki po zsypach

Będą komórki po zsypach Mieszkańcy jednego z budynków SM Popowice, oczekują na wykonanie komórek w miejsce likwidowanych zsypów.

O lepsze parkowanie na Bobrzej

O lepsze parkowanie na Bobrzej Nabiera tempa sprawa modernizacji parkingu na Bobrzej, o którą zabiegają lokatorzy z tej ulicy. Istnieją jednak przeszkody w jej realizacji.      Sprawę poruszaliśmy w tekście „Chcemy nowy parking!” w styczniu br. Przypomnijmy: parkowanie na Bobrzej od nr 28-44 jest utrudnione. Parking zajmuje tu prawie połowę ulicy. To sprawia, że parkowanie prostopadle tyłem, jak i przejechanie po ulicy w linii prostej jest bardzo utrudnione. Jeden z mieszkańców, Adam Pukocz, zaangażował się w kwestię remontu tego parkingu. Polegałby on na przebudowie chodnika, przesunięciu go w stronę budynku, co poszerzyłoby jezdnię dla aut. Dzięki lepszej organizacji parkingu przybyłoby także miejsc parkingowych dla mieszkańców.      W 2016 roku mieszkańcy ulicy Bobrzej 28- 44, dostali od Zarządu SM Popowice ankietę, dotyczącą remontu parkingu. Jednak wskutek małego odzewu, a także pojedynczych głosów sprzeciwu, Zarząd zdecydował o zarzuceniu pomysłu. Teraz sprawa wróciła i mieszkańcy chcieliby, aby zarząd ponownie ją rozpatrzył. Na facebooku powstał profil kampanii remontu parkingu. Przypominamy zainteresowanym jego adres: https://www.facebook.com/remontParkinguBobrza/ Kampania ma swoją nalepkę, którą publikujemy poniżej.      Nie brakuje w tej sprawie przeszkód. Trwają rozmowy z Zarządem SM Popowice, który - jak usłyszał Adam Pukocz, nieformalny lider grupy mieszkańców - „…ma sprawę przegadać…” i poinformować o jej dalszym biegu. Póki co, naklejki reklamujące kampanię są zdejmowanie z bram budynków przy Bobrzej. Jak się okazało firma zewnętrzna, sprzątająca na zlecenie spółdzielni klatki schodowe ma takie wytyczne: "A przecież wystarczyłoby przekazać dyspozycję, że owe naklejki reklamują ważną dla mieszkańców inicjatywę. W dalszym ciągu czekamy na sygnał od spółdzielni o zgodzie na tę formę reklamy" – stwierdza Adam Pukocz wraz z grupą mieszkańców.      Realizacja remontu ułatwi zarówno parkowanie jak i zatrzymywanie się na tej ulicy. Zapewni też komfort pieszym, poprzez zapewnienie chodnika z prawdziwego zdarzenia. Sprawą - jako ciekawą inicjatywą mieszkańców - jest także zainteresowana telewizja Echo24. O dalszym biegu sprawy będziemy informować na naszym portalu. tom

Rada oczekuje na wyjaśnienia

Rada oczekuje na wyjaśnienia Rada Nadzorcza SM Popowice rozpatruje sprawę, zgłoszoną jej przez nasz portal. Rzecz dotyczy wprowadzenia w błąd członków spółdzielni na Walnym Zgromadzeniu przez przewodniczącą tegoż zgromadzenia.

Trwały efekt

Trwały efekt Mieszkańcom Popowic ulotka w skrzynkach pocztowych, przypomniała o instalacji artystycznej, odsłoniętej w ub. roku na Polanie Popowickiej.

Bądź bliżej nas na facebooku
Komentuj na naszym profilu na Twitterze
Kliknij "+" dla naszego serwisu