INFORMACJE OSIEDLOWE

INFORMACJE MIEJSKIE

Pogoda we Wrocławiu

Pogoda Wrocław z serwisu

Kursy Walut

 
 

Wyniki lotto

Imieniny obchodzą


Dzisiaj jest: 28 Maj 2017
Imieniny obchodzą: Augustyn, Jaromir, Wilhelm

Urodziny gwiazdy czyli benefis Emilii Krakowskiej

Urodziny gwiazdy czyli benefis Emilii Krakowskiej

20 lutego br. Emilia Krakowska świętować będzie swoje 75 urodziny we Wrocławiu, na scenie Wrocławskiego Teatru Komedia, występując w spektaklu „Przyjazne dusze”.

     Po urodzinowym spektaklu publiczność będzie miała okazję złożyć Artystce życzenia oraz podziękować za wspaniałe role i chwile wzruszeń. Nie ukrywa ona swojej sympatii dla wrocławskiej sceny, na której występuje dla mieszkańców. Przede wszystkim dla widowni, wypełnionej do ostatniego miejsca, przez widzów gorąco ją oklaskujących.

     Emilia Krakowska, to aktorka teatralna i filmowa, ciesząca się ogromną sympatią publiczności. Od 10 lat jest związana z Wrocławskim Teatrem Komedia. Na gościnnej wrocławskiej scenie, można ją zobaczyć w spektaklach: P. Valentine „Przyjazne dusze”, M. Cooneya „Z rączki do rączki” oraz „Czysta komercja” K. Wojtaszak.

     To wielka gwiazda polskiego filmu, teatru, telewizji, która ma ogromny dorobek artystyczny. To nie tylko słynna rola Jagny, w sfilmowanej powieści Władysława Reymonta „Chłopi”. To również znakomite role, między innymi w filmach: „Brzezina”, „Bez znieczulenia”, „Kopernik”, „Wesele”. To także niezapomniane kreacje na stołecznych scenach Teatru Powszechnego, Teatru Narodowego, Teatru Współczesnego, Teatru Rozmaitości i w spektaklach teatru telewizji.

     Wrocławski Teatr Komedia , zaprasza 20 lutego br. na pl. Teatralny 4 , na godzinę 20.30 , na benefis Emilii Krakowskiej , czyli spektakl „Przyjazne dusze”. W tym nadzwyczajnym spektaklu wystąpią także : Marzena Oberkorn, Katarzyna Skoniecka, Natalia Jesionowska , Patrycja Łacina-Miarka, Tomasz Lulek, Wojciech Dąbrowski, Radosław Kasiukiewicz, Krzysztof Grębski , Paweł Okoński . Życzymy dobrej zabawy!

tom

 

Aby komentować ten artykuł musisz być zalogowany. Zaloguj

Dołącz do nas na facebooku

Kojarzone z artykułami

W przygotowaniu

Przegląd ostatnio dodanych

Po raz pierwszy

Po raz pierwszy W organach samorządowych SM Popowice są osoby, które po raz pierwszy rozpoczęły swą  działalność. Warto przedstawić je bliżej, aby wyborcy mieli większą wiedzę na ich temat.

Co z tymi terenami?

  Co z tymi terenami? Wzrost opłat za tereny będące w użytkowaniu wieczystym przez SM Popowice, spowodował konieczność racjonalnego rozporządzenia nimi.

Panna Nikt czyli kto?

Panna Nikt czyli kto? Najnowsza premiera Wrocławskiego Teatr Współczesnego czyli „Panna Nikt”, według powieści Tomka Tryzny, zadaje nam pytania o naszą społeczną kondycję, tożsamość. Wychodzi także naprzeciw niepokojom młodych ludzi, takich jak bohaterka tej powieści.

Piszą o nas

Piszą o nas Odnotowujemy na naszym portalu publikacje, dotyczące Popowic. Co prawda nie zdarzają się one szczególnie często, ale każda z nich cieszy. Mieszkańcy Popowic lubią swoje osiedle i dają temu wyraz w wypowiedziach dla mediów.      Ostatnio w Gazecie Wyborczej ukazał się tekst red. Michała Karbowiaka pt: ”Magnolia zmieniła Popowice. Jak tam się żyje?”. Oto fragment tekstu: Z nowego tramwaju nie wszyscy się cieszą Popowice są na tyle dobrze skomunikowane z centrum Wrocławia, że niektórzy mieszkańcy nie chcą... nowej linii tramwajowej. Miasto planuje wybudować ją do roku 2020 wzdłuż ulic Popowickiej, Starogroblowej i Długiej, od Milenijnej do Władysława Jagiełły.– Z punktu widzenia Wrocławia to ważna trasa, bo stanowi alternatywę dla Legnickiej, zwłaszcza gdy nastąpi tam jakaś awaria. Z tego pomysłu nie są jednak zadowolone osoby, którym linia będzie biegła pod oknami. Argumentują, że akurat tu tramwaj nie jest aż tak potrzebny, bo po Popowickiej kursuje przecież sporo autobusów: 104, 102, 122 czy 127 – mówi Tomasz Kapłon, radny osiedlowy i redaktor naczelny serwisu popowicewroclaw.pl, informującego o lokalnych problemach mieszkańców.      Zapraszamy do lektury całości tekstu, który dostępny jest pod adresem: Magnolia zmieniła Popowice. Jak tam się żyje?      Polecamy Państwu jego lekturę tym bardziej, że red. Michał Karbowiak bardzo trafnie przedstawił  zarówno dzień dzisiejszy, jak i warunki życia mieszkańców tego osiedla. Dla wielu jest ono ich miejscem na ziemi i z pewnością nie zamieniliby go na inne. mar

Kto tam chodzi?

Kto tam chodzi? Po ponad rocznej działalności klubu osiedlowego w SM Popowice, Rada Nadzorcza tej spółdzielni przyjrzała się frekwencji.

Najpiękniejszy balkon i ogródek

Najpiękniejszy balkon i ogródek Trwa konkurs na najpiękniejsze balkony oraz podbalkonowe i podokienne ogródki w SM Popowice.

Drugie życie przepompowni

Drugie życie przepompowni Jeden z budynków w SM Popowice, mieszczący dawną przepompownię wody, będzie przynosił pożytki z wynajmu.

Radni już wybrani

Radni już wybrani Są już znane wyniki niedzielnych wyborów do Jednostki Pomocniczej Miasta Wrocławia - Rady Osiedla Pilczyce – Kozanów – Popowice Płn. Mieszkańcy Popowic dokonali wyboru swoich radnych.

Kto skorzystał?

  Kto skorzystał? Przed wyborami do Rady Osiedla Pilczyce-Kozanów-Popowice Płn. w okręgu nr 5 na Popowicach, 21 kwietnia miało miejsce zrywanie ulotek wyborczych.

Warto na nich głosować

Warto na nich głosować W najbliższą niedzielę 23 kwietnia w godzinach 8.00-20.00 na Popowicach odbędą się wybory do Jednostki Pomocniczej Miasta Wrocławia Rady Osiedla Pilczyce – Kozanów – Popowice Płn.

Gwiazdy z tamtych lat

Gwiazdy z tamtych lat W historii polskiej estrady Bolesław Gromnicki zajmuje poczesne miejsce. Nie zobaczymy już, niestety, jego znakomitych występów.

Wielkanoc 2017

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych, składamy naszym Czytelnikom najserdeczniejsze życzenia: dużo zdrowia, radości, smacznego jajka, mokrego dyngusa, mnóstwo wiosennego optymizmu oraz samych sukcesów. Redakcja portalu www.popowicewrocław.pl

Są progi na Jeleniej

Są progi na Jeleniej Mieszkańcy ulicy Jeleniej na Popowicach doczekali się progów spowalniających na jej części pomiędzy Białowieską a Niedźwiedzią.

Kiermasz na Wielkanoc

Kiermasz na Wielkanoc Po raz kolejny wspólnota The Rock organizuje wielkanocny kiermasz, z którego dochód przeznaczony jest dla potrzebujących rodzin.

Jubileusz seniorów

Jubileusz seniorów Klub Seniora, czyli Koło Nr 2 Polskiego Związku Rencistów Emerytów i Inwalidów obchodził swój jubileusz. Oto minęło 35 lat od chwili powstania Klubu.

Przychodnia bez zmian

Przychodnia bez zmian Przychodnia Polskiego Holdingu Medycznego na Popowicach będzie w dalszym ciągu działać. Pacjenci mogą być spokojni.

Uzasadnione obawy

Uzasadnione obawy Mieszkańcy Popowic zaniepokojeni są projektem zmian w ustawie o spółdzielniach mieszkaniowych i w prawie spółdzielczym.

Czy seniorzy będą aktywni?

Czy seniorzy będą aktywni? Sposobem na wykluczenie społeczne seniorów jest ich aktywizowanie na wielu polach. Jednym z nich jest projekt „Popowice 60+”, realizowany na tym osiedlu.

Cennik reklam w portalu popowicewroclaw.pl

CENNIK publikowania reklam gotowych w portalu POPOWICEWROCLAW.PLobowiązuje od 06.03.2017 do 30.10.2017liczba dziennych odwiedzin: ok. 250■ BANNER REKLAMOWY opcja liczba wyświetleń – banner dostępny jest na stronie głównej, płatność za realną ilość wyświetleń:pakiet 3000 wyświetleń – 500,00 zł netto■ BANNER REKLAMOWY opcja czas wyświetleń – banner dostępny jest na stronie głównej, płatność za czas wyświetleń:6 miesięcy wyświetleń – 2000,00 zł netto12 miesięcy wyświetleń – 3000,00 zł nettoWykonanie bannera - 200zł netto■ WIZYTÓWKA NA POPOWICACH – wizytówka firmy, umieszczona w menu „NA POPOWICACH”, maksymalnie 5000 znaków i 3 grafiki, płatność ryczałtemabonament 1 miesięczny – 100,00 zł nettoabonament 3 miesięczny – 200,00 zł nettoabonament 6 miesięczny – 300,00 zł nettoabonament 12 miesięczny – 500,00 zł netto Tomasz Kapłon redaktor naczelnyPortal Internetowy www.popowicewroclaw.pl kom. 503 69 27 08 \n Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. \n Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Wystawa rękodzieła

Wystawa rękodzieła Uruchomieniu twórczych pasji mieszkańców Popowic służy inicjatywa Rady Zespołu Nieruchomości nr 2 Park w SM Popowice.

Co dalej z dociepleniami?

Co dalej z dociepleniami? Po dociepleniu ścian szczytowych w SM Popowice, pozostał kolejny etap prac, mających poprawić charakterystykę cieplną budynków. Chodzi o ściany podłużne.

Co z tramwajem na Popowickiej

Co z tramwajem na Popowickiej Mieszkańców ulicy Popowickiej interesuje sprawa budowy trasy linii tramwajowej. Zaczyna ona bowiem nabierać coraz bardziej realnego kształtu.

Będą komórki po zsypach

Będą komórki po zsypach Mieszkańcy jednego z budynków SM Popowice, oczekują na wykonanie komórek w miejsce likwidowanych zsypów.

O lepsze parkowanie na Bobrzej

O lepsze parkowanie na Bobrzej Nabiera tempa sprawa modernizacji parkingu na Bobrzej, o którą zabiegają lokatorzy z tej ulicy. Istnieją jednak przeszkody w jej realizacji.      Sprawę poruszaliśmy w tekście „Chcemy nowy parking!” w styczniu br. Przypomnijmy: parkowanie na Bobrzej od nr 28-44 jest utrudnione. Parking zajmuje tu prawie połowę ulicy. To sprawia, że parkowanie prostopadle tyłem, jak i przejechanie po ulicy w linii prostej jest bardzo utrudnione. Jeden z mieszkańców, Adam Pukocz, zaangażował się w kwestię remontu tego parkingu. Polegałby on na przebudowie chodnika, przesunięciu go w stronę budynku, co poszerzyłoby jezdnię dla aut. Dzięki lepszej organizacji parkingu przybyłoby także miejsc parkingowych dla mieszkańców.      W 2016 roku mieszkańcy ulicy Bobrzej 28- 44, dostali od Zarządu SM Popowice ankietę, dotyczącą remontu parkingu. Jednak wskutek małego odzewu, a także pojedynczych głosów sprzeciwu, Zarząd zdecydował o zarzuceniu pomysłu. Teraz sprawa wróciła i mieszkańcy chcieliby, aby zarząd ponownie ją rozpatrzył. Na facebooku powstał profil kampanii remontu parkingu. Przypominamy zainteresowanym jego adres: https://www.facebook.com/remontParkinguBobrza/ Kampania ma swoją nalepkę, którą publikujemy poniżej.      Nie brakuje w tej sprawie przeszkód. Trwają rozmowy z Zarządem SM Popowice, który - jak usłyszał Adam Pukocz, nieformalny lider grupy mieszkańców - „…ma sprawę przegadać…” i poinformować o jej dalszym biegu. Póki co, naklejki reklamujące kampanię są zdejmowanie z bram budynków przy Bobrzej. Jak się okazało firma zewnętrzna, sprzątająca na zlecenie spółdzielni klatki schodowe ma takie wytyczne: "A przecież wystarczyłoby przekazać dyspozycję, że owe naklejki reklamują ważną dla mieszkańców inicjatywę. W dalszym ciągu czekamy na sygnał od spółdzielni o zgodzie na tę formę reklamy" – stwierdza Adam Pukocz wraz z grupą mieszkańców.      Realizacja remontu ułatwi zarówno parkowanie jak i zatrzymywanie się na tej ulicy. Zapewni też komfort pieszym, poprzez zapewnienie chodnika z prawdziwego zdarzenia. Sprawą - jako ciekawą inicjatywą mieszkańców - jest także zainteresowana telewizja Echo24. O dalszym biegu sprawy będziemy informować na naszym portalu. tom

Rada oczekuje na wyjaśnienia

Rada oczekuje na wyjaśnienia Rada Nadzorcza SM Popowice rozpatruje sprawę, zgłoszoną jej przez nasz portal. Rzecz dotyczy wprowadzenia w błąd członków spółdzielni na Walnym Zgromadzeniu przez przewodniczącą tegoż zgromadzenia.

Trwały efekt

Trwały efekt Mieszkańcom Popowic ulotka w skrzynkach pocztowych, przypomniała o instalacji artystycznej, odsłoniętej w ub. roku na Polanie Popowickiej.

Zapobiegać pożarom

Zapobiegać pożarom Na budynkach SM Popowice wywieszone są informacje przypominające o zakazie palenia na klatkach schodowych. Nie zawsze bowiem ten zakaz jest respektowany, a jest on przecież związany z bezpieczeństwem pożarowym.

Aktywizować seniorów

Aktywizować seniorów Oto zaproszenie do udziału w badaniach, dotyczących aktywizacji społecznej osób starszych na osiedlu Popowice. Zapraszane są osoby, które ukończyły 60-ty rok życia.

Seniorzy świętują

  Seniorzy świętują W popowickim Klubie Seniora miało miejsce 27 stycznia br. uroczyste spotkanie opłatkowe. Mimo zdziesiątkowania seniorów przez grypę, dopisały humory. Zwłaszcza, że spotkała ich miła niespodzianka ze strony członka Rady Nadzorczej.

Rezultat konsekwentnych działań

Rezultat konsekwentnych działań Ruszyła wreszcie sprawa realizacji zaleceń Straży Pożarnej, dotyczących budynku SM Popowice przy Popowickiej 62-68. Co prawda daleko jeszcze do finału, ale są już znaczące postępy.

Mieszkać z satysfakcją

Mieszkać z satysfakcją Poziom zadowolenia i utożsamiania się mieszkańców Popowic ze swoim osiedlem, będzie przedmiotem badań naukowych.

Gdzie to ciepło?

Gdzie to ciepło? Zainstalowane w SM Popowice u jednego z lokatorów podzielniki ciepła z dostępem radiowym zaczęły naliczać więcej jednostek ciepła w porównaniu do ubiegłego roku.

Chcemy nowy parking!

Chcemy nowy parking! Dzięki inicjatywie i zaangażowaniu jednego z mieszkańców, być może jest szansa na remont parkingu przy Bobrzej 28-44. Pod warunkiem, że w tę inicjatywę zaangażuje się więcej mieszkańców.

Skąd ta zmiana?

Skąd ta zmiana? Pod koniec 2016 roku, tuż przed świętami ukazał się kolejny numer gazety, wydawanej przez SM Popowice. Mieszkańcy Popowic podzielili się z nami swoimi opiniami na temat jego zawartości.

Podsumowanie lustracji

Podsumowanie lustracji Po lustracji przeprowadzonej w ub. roku w SM Popowice i sporządzonym protokole lustracyjnym nadszedł list polustracyjny.

Nareszcie finał

Nareszcie finał Inwestycją współrealizowaną przez SM Popowice jest budynek mieszkalny z lokalami użytkowymi przy ulicy Legnickiej. Po dziewięciu latach od powzięcia decyzji o inwestycji, właśnie dobiega końca budowa. O inwestycji, która ma już swoją historię, pisaliśmy w styczniu 2014 roku w tekście „Czekamy na Legnicką Street” oraz w marcu 2015 roku w tekście „Budowa ruszyła”. Jakie były jej dzieje?

Kolęda na Popowicach

Kolęda na Popowicach Przedstawiamy plan kolędy na Popowicach. W dni powszednie rozpoczyna się ona o godz. 16.00, a w niedziele i święta o godz. 15.00 . PONIEDZIAŁEK 2.01.2017Popowicka 10–50WTOREK 3.01.2017Popowicka 51–76ŚRODA 4.01.2017Popowicka 78–120CZWARTEK 5.01.2017Popowicka 122–158PIĄTEK 6.01.2017Niedźwiedzia 4–27SOBOTA 7.01.2017Jelenia 4–22Niedźwiedzia 29–42NIEDZIELA 8.01.2017Jelenia 24–40Niedźwiedzia 43–62PONIEDZIAŁEK 9.01.2017Jelenia 42–56Wejherowska 3–23WTOREK 10.01.2017Wejherowska 25–77ŚRODA 11.01.2017Bobrza 2–30CZWARTEK 12.01.2017Białowieska 5–11 (Nieparzyste)Bobrza 32–44ŻubrzaPIĄTEK 13.01.2017Białowieska 12–30 (Parzyste)Białowieska 13–43 (Nieparzyste)PKPSOBOTA 14.01.2017Białowieska 32–54Białowieska 20a–30aNIEDZIELA 15.01.2017Białowieska 68–82Brynicka Bystrzycka GądowskaRysiaStobrawskaPONIEDZIAŁEK 16.01.2017KłodnickaLegnicka 45–94MałopanewskaWTOREK 17.01.2017Legnicka 96–162ŚRODA 18.01.2017KwiskaCZWARTEK, PIĄTEK 19–20.01.2017Kolęda dodatkowa

Kto finansuje?

Kto finansuje? Wśród problemów zgłaszanych nam przez mieszkańców Popowic znalazła się sprawa klubu osiedlowego. Funkcjonuje on już rok, jest finansowany przez spółdzielnię, ale korzysta z niego niewielka grupa osób.

Święta 2016

Święta 2016

Zmiany w segregacji śmieci

Zmiany w segregacji śmieci Na tablicach ogłoszeniowych SM Popowice pojawiły ogłoszenia dotyczące nowych zasad odbierania odpadów. Na czym polega istota tych zmian?

Bądź bliżej nas na facebooku
Komentuj na naszym profilu na Twitterze
Kliknij "+" dla naszego serwisu